Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach - Dla dentystów

dentysta jastrzębie

Dodatkowo na lekarzu stomatologiczny spoczywa duża

Kierunek studiów - stomatologia - to bardzo popularny kierunek studiów. Wybierają się na niego absolwenci liceum, którzy zdawali maturę z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym. Kierunku stomatologicznego nauc

Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach - Dla dentystów dentysta jastrzębie
za się na uczelniach medycznych. Przyszli absolwenci będą mogli pracować w zawodzie jako lekarz stomatolog.

Studia stomatologiczne trwają pięć lat i składają się zarówno z przedmiotów teoretycznych, na których studenci zdobywają wiedzę o człowieku, jak i praktycznych, na których studenci ćwiczą umiejętności praktyczne i zdobywają pierwszy kontakt z pacjentem. Praca jako dentysta to całkiem lukratywny zawód, dlatego dla wielu ludzi wyburzenia tego kierunku studiów to słuszna droga kariery.

Kierunek stomatologiczny nie jest jednak taki łatwy, jak się niektórym wydaje. Na studiach obowiązują ciężkie przedmioty takie jak chociażby anatomia człowieka, poznawana w najmniejszych szczegółach, czy fizjologia człowieka. Dodatkowo na lekarzu stomatologiczny spoczywa duża odpowiedzialność i wielka presją, kiedy pracuje nad naszymi zębami.

Protetyka to również ciekawa gałąź nauki, która dba o wygląd naszego uśmiechu. Dzięki niej można stworzyć idealnie dobrane indywidualnie protezy zębowe.


Żeby zostać stomatologiem trzeba skończyć bardzo

Nie od dziś wiadomo, że stomatologia to przyszłościowy zawód. Aby dentysta mógł spełnić swoje marzenia i założyć swój własny gabinet dentystyczny - musi najpierw skończyć bardzo trudne i kilkuletnie studia, potem dopiero można myśleć o założeniu swojego przedsiębiorstwa. Nie każdy może zostać dentystą, ponieważ nie każdy nadaje się do tego zadania.

Jak wygląda praca stomatologa?

Dentysta zajmuje się naprawianiem uzębienia zarówno u dzieci, jak u dorosłych. Nie tylko plombuje zęby, ale i w razie potrzeby je wstawia. Tak naprawdę kolejnym bardzo ważnym odłamem (gałęzią) dentystyki jest protetyka. W dzisiejszych czasach większość polaków według statystyk nie myje codziennie zębów. Ponadto jakość jedzenia bardzo się pogorszyła w stosunku do dawnych czasów i z tego powodu potrzeba chodzenia do stomatologa jest z roku na rok coraz większa.

Jak zostać stomatologiem?

Jest to bardzo trudne zadanie. Żeby zostać stomatologiem, trzeba skończyć bardzo ciężkie oraz wymagające studia stomatologiczne. Oczywiście należy się liczyć także z tym, że książki i inne pomoce naukowe nie należą do najtańszych. Aby móc coś osiągnąć, trzeba najpierw wiele zainwestować - czasu, pieniędzy oraz wysiłku. Nic nie przychodzi lekko.


Protetyka to gałąź stomatologii z pogranicza

Medycyna jest bardzo szeroką dziedziną, która zajmuje się ludzkim zdrowiem oraz jego ochroną. Wśród niej znajdują się poszczególne specjalizacje, skupiające się na konkretnych aspektach naszego funkcjonowania. Jedną z nich jest stomatologia. Stomatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się zębami: ich leczeniem, ochroną, usuwaniem kamienia nazębnego, plombowaniem, likwidowaniem skutków próchnicy. Lekarz, który pracuje w tej dziedzinie medycyny to stomatolog, inaczej dentysta. Taka osoba zazwyczaj musiała ukończyć studia wyższe na kierunku związanym ze stomatologią. Stomatologia również dzieli się na odrębne dziedziny, zajmujące się chociażby leczeniem wad zgryzu i prostowaniem zębów lub innymi czynnościami. Jedną z takich dziedzin jest protetyka. Zajmuje się ona uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych przy pomocy protezy. Protetyka to gałąź stomatologii z pogranicza medycyny i techniki. Wielu ludziom, szczególnie starszym, umożliwia normalne funkcjonowanie. W przypadku poważnych ubytków w uzębieniu tacy ludzie mogą starać się o protezę u protetyka, która na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów, z którymi rodzi się każdy człowiek.



© 2019 http://dla-dentystw.okon.waw.pl/