Idziemy do dentysty - poradnik - Dla dentystów

Stomatologia Zabrze

Wypełnienia zakładane w czasie leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów bardzo często wykonywane jest u osób dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że u dorosłych osób znacznie częściej rozwija się głęboka próchnica niż u dzieci. Na pierwszym etapie leczenia kanało

Idziemy do dentysty - poradnik - Dla dentystów Stomatologia Zabrze
wego musi zostać wykonany przegląd dentystyczny razem z ewentualnymi zdjęciami rtg, dzięki którym będzie można jeszcze lepiej ocenić stan zepsutego zęba. Następnie wykonywane jest borowanie zęba, które ma służyć jego oczyszczeniu oraz stopniowemu przedostawaniu się do korzenia zębowego, a stamtąd do całego kanału. Po jego otwarciu będzie można zastosować środek leczniczy, który zatruje korzeń nerwowy i będzie oddziaływał na zęba przez tydzień. Po upływie tego czasu dentysta przeprowadzi kolejne borowanie i założy wypełnienie stałe.

Ekstrakcje zębów wykonywane są zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. W przypadku tej drugiej grupy pacjentów wyrwanie zęba może stać się konieczne wówczas, gdy został on zaatakowany przez głęboką próchnicę. Poza tym u części pacjentów zęby wyrywane są po różnych wypadkach, w efekcie których również jeden z zębów uległ złamaniu lub zruszeniu. Najczęściej możliwe jest przeprowadzenie u osoby dorosłej szybkiej ekstrakcji zęba pod znieczuleniem lub bez znieczulenia. Taka procedura trwa zwykle jedynie kilka minut. Jednak czasami istnieje potrzeba przeprowadzenia ekstrakcji zęba przez chirurga, który przy użyciu dodatkowych narzędzi będzie mógł w pełni usunąć z dziąsła korzeń zębowy lub pozostałości po samym zębie.


Fenomenalny uśmiech to Twój uśmiech

W dzisiejszych czasach każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Okazuje się, że to piękny uśmiech dla wielu osób jest wizytówką, która wiele mówi na temat jej posiadacza. Jeżeli więc i my chcemy wyglądać absolutnie pięknie, to musimy pamiętać, że od tego są stomatolodzy, by nam pomagać. Niestety wielu ludzi po prostu omija gabinety dentystyczne i wierzy, że zwykła pasta do zębów kupiona w drogerii za parę groszy poprawi jakość ich uzębienia. To duży błąd! Wiedzmy, że tylko doświadczony lekarz będzie w stanie prawdziwie nam pomóc. Zaufajmy zatem ekspertom i niech nasz uśmiech już dziś stanie się jednym z naszych największych atutów wizerunkowych!

Na pewno wielu z nas pamięta widok ludzi, którzy uśmiechając się zrobili na nas tak fenomenalne wrażenie, że do teraz z naszej pamięci się ono nie zatarło. Trzeba być naprawdę świadomym swojego wizerunku, aby zawsze mieć na uwadze swoje ząbki i ich kondycję. Z tego też powodu już dziś zastanówmy się nad tym, jak współczesna stomatologia może nam pomóc. Każdy z nas ma inne problemy z uzębieniem, dlatego też dobrze będzie, jeżeli zdamy sobie sprawę z tego, jakiej dokładnie pomocy dentystycznej potrzebujemy. Każdy z nas ma prawo do tego, by jego uśmiech zachwycał. Wykorzystajmy je i zacznijmy olśniewać swoim wyglądem. W końcu każdy z nas na to zasługuje. Nie bądźmy więc malkontentami, którzy narzekają na swoją aparycję, zacznijmy ją świadomie kreować!


Warto wiedziec - SMK

Mosty kompozytowe należą do grupy połączeń adhezyjnych wykorzystujących mikropołączenia wytrawionej powierzchni szkliwa z kompozytowymi systemami łączącymi. Metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Przy sprzyjających warunkach istnieje możliwość wykonania mostu kompozytowego wzbogaconego o licówkę porcelanową. Do roku 2009 wykonano ponad 600 mostów kompozytowych3. Uzupełniono nimi głównie braki siekaczy bocznych górnych.

Zaletą tej metody jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, co nadaje takim rozwiązaniom charakter odwracalny. Ponadto może być wykorzystana z powodzeniem w sytuacjach, gdzie inne metody nie mogą być zastosowane, np. z braku odpowiedniej ilości miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca, czy też z powodu zbyt wysokiej ceny. System uzupełniania na stałe brakującego zęba ogranicza się do jednej dwugodzinnej wizyty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych



© 2019 http://dla-dentystw.okon.waw.pl/